Шановні батьки!
ДПА у 2021 році:
Роз'яснення МОН
Наказ № 273 від 03.03.2021 року - звільнення від проходження ДПА
Державна підсумкова атестація (ДПА) є формою контролю освітнього рівня учнів 4-х, 9-х, 11-х класів, а зміст, форма та терміни проведення ДПА щорічно визначаються Міністерством освіти.
Державна підсумкова атестація проходитиме в терміни:
Ступінь навчального закладу | Початок проведення | Предмети |
I (4-клас) | 15 травня | українська мова, математика |
Проведення ДПА
МОН України щороку визначає в наказі: перелік навчальних предметів, з яких відбувається атестація форму проведення атестації.
Згідно з оновленими 2018 року положеннями ДПА обов’язковими стають предмети: українська мова — для здобувачів всіх рівнів загальної середньої освіти математика — для учнів початкової та базової середньої освіти.
З 2021 року ДПА у формі ЗНО з математики буде обов’язковою для здобувачів повної загальної середньої освіти. Особливості проведення ДПА в закладі освіти відбувається у письмовій формі директор затверджує: строки завдання.
Результати ДПА
Оцінки за наслідками атестації в закладі освіти фіксують у трьох документах:
протокол державної підсумкової атестації класний журнал документи про освіту учня.
Джерело: https://www.pedrada.com.ua/article/2597-poryadok-provedennya-derjavno-pdsumkovo-atestats
Державна атестаційна комісія
Мінімум за місяць до початку ДПА директор закладу освіти видає наказ, яким створює державну атестаційну комісію та затверджує її персональний склад.
До складу комісії включають: 4-ті класи:
голова ♦ директор закладу
◊ учитель, який викладає у класі.
Комісію не може очолювати керівник закладу, який викладає в цьому класі навчальний предмет, з якого проводиться атестація За потреби можна створити кілька комісій для проведення атестації з одного навчального предмета Розклад роботи комісії оприлюднюють на інформаційному стенді і веб-сайті закладу освіти Втручання в процес проведення атестації та визначення її результатів осіб, які не є членами комісії, заборонене
Контроль організації та проведення ДПА Директор закладу освіти контролює дотримання вимог до організації та проведення ДПА в закладі.
Голова та члени комісії забезпечують: дотримання порядку проведення атестації об'єктивність оцінювання.
Результати атестації заносять до протоколу, який підписують: голова та члени комісії. Протоколи засідань комісій про результати атестації та матеріали атестації зберігають відповідно до законодавства.
Джерело: https://www.pedrada.com.ua/article/2597-poryadok-provedennya-derjavno-pdsumkovo-atestats